مرکز اطلاعات تخصصی گسترش پهنه های پیاده و محدود بر خودرو
خدمات
نویسنده: پارادیس
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۱۸ دی ,۱۳۹۷ ,۰۸:۱۴:۳۶
علی رغم پیشینه بیش از نیم قرنی شهرهای پیشرو در زمینه ایجاد و گسترش پیاده‌راه های شهری، مسوولان امور شهری در ایران کمتر از یک دهه است که به اهمیت این موضوع پی برده و در صدد انجام پروژه هایی در این راستا هستند. اما متاسفانه به دلیل عدم شناخت کافی از مبانی علمی ایجاد و مکان یابی پیاده راه‌ها، انتخاب بسیاری از محدوده‌ها و پروژه های انجام شده در این زمینه از اساس نادرست بوده و پس از مدتی علی رغم صرف هزینه های هنگفت مادی به شکست میانجامند که در ضمن، تبعات بسیار گسترده منفی برای مدیریت شهری و نیز اعتماد عمومی شهروندان نیز در پی خواهد داشت. پارادیس به عنوان مجموعه ای با خدمات منحصر بفرد در این زمینه و پیشینه انجام خدمات مذکور در برخی شهرهای کشور، به صورت کاملا کمی نسبت به تهیه مطالعات امکان سنجی ایجاد پیاده راه اقدام می نماید که می تواند به عنوان نقشه راهی برای مدیران شهری مبنای عمل قرار گیرد.

در حالیکه از طرح مفهوم توسعه مبتنی بر حمل و نقل همگانی (TOD) در دنیا در حدود سه دهه می گذرد، سند راهنمای ملی توسعه مبتنی بر حمل و نقل همگانی در تابستان ۱۳۹۷ ابلاغ گردیده است. گرچه توجه به این موضوع هر چند دیرهنگام، شایسته تقدیر است اما متاسفانه به دلیل تعلل بخش های متولی شهرسازی ذیربط، برداشت نادرست کلی در میان بدنه های کارفرمایی در کشور از مفهوم توسعه مبتنی بر حمل و نقل همگانی به عنوان رویکردی ترافیکی و حمل و نقلی است، در حالیکه TOD در اساس یک رویکرد طراحی شهری متمرکز بر طراحی محله ای است. پارادیس با برخورداری از گروهی مشترک از زبده ترین متخصصان طراحی شهری و حمل و نقل و ترافیک (با رویکرد انسان محور)، برای اولین بار در ایران نسبت به تدوین یک شرح خدمات استاندارد در زمینه امکان سنجی پروژه های TOD اقدام نموده و آمادگی دارد تا در این زمینه به مسوولان امور شهری مشاوره و خدمات تخصصی ارائه نماید.

طراحی یک پیاده راه شهری علاوه بر متخصصان طراحی شهری، نیازمند همکاری گروهی از کارشناسان رشته‌های دیگر همچون؛ حمل و نقل و ترافیک، برنامه‌ریزی شهری، جامعه شناسی شهری، اقتصاد شهری، معماری، طراحی صنعتی، محیط زیست و فضای سبز می‌باشد که پارادیس با برخورداری از همکاری مجموعه ای از بهترین متخصصان مذکور، نسبت به انجام خدمات مشاوره در این زمینه اقدام می نماید.

پیاده مداری مفهومی بسیار فراتر از گسترش مسیرهای پیاده و ایجاد پیاده راه های شهری داشته و به کلیه فعالیتها و تسهیلاتی که به حضور هرچه بیشتر عابران پیاده در شهر و در نظر گرفتن آنها به عنوان عناصر درجه اول بینجامد، اطلاق می شود. پارادیس با برخورداری از جمعی از بهترین کارشناسان با پیشینه انجام پروژه های متعدد مرتبط می‌تواند خدمات تخصصی در این زمینه به مسوولان امور شهری ارائه نماید.

انجام پروژه های نورپردازی شهری امری تخصصی می باشد که در حال حاضر، مجموعه های بسیار اندکی به صورت علمی و از منظر طراحی شهری نسبت به اجرای پروژه های مرتبط در کشور اقدام می نمایند. پارادیس با برخورداری از جمعی از بهترین کارشناسان با پیشینه انجام پروژه های متعدد نورپردازی شهری می تواند دغدغه کارفرمایان را در این زمینه برطرف نماید.

یکی از اشکالات اساسی در بدنه های کارفرمایی، عدم آگاهی کافی از خواسته ها و اهداف مد نظر پروژه می باشد و از این رو، به دلیل نقص در تعریف پروژه و شرح خدمات، در نهایت، خروجیهای پروژه نیازهای کارفرمایان را برآورده نمی‌سازد. وجود یک مدیر طرح کارآمد به عنوان بازوی فنی کارفرما می تواند نقشی کلیدی در هدایت مشاوران و پروژه‌ها به مسیر درست ایفا نموده و از هدررفت منابع مادی و معنوی سازمانهای دولتی و نهادهای عمومی به طرز چشم گیری جلوگیری نماید. پارادیس با برخورداری از جمعی از کارشناسان با سابقه انجام فعالیتهای گوناگون مدیریت طرح و با پیشینه اشتغال و مدیریت مرتبط در بدنه های کارفرمایی و نیز بخش خصوصی و از این رو، مطلع از نیازهای هر دو طرف، می تواند با افتخار نسبت به ارائه خدمات مشاوره و مدیریت طرح انواع پروژه های توسعه شهری به کارفرمایان محترم اقدام نماید.

 

شهرداریها، سازمانها و کلیه نهادهایی که خواهان مشاوره درخصوص هریک از خدمات فوق هستند، لطفا فرم درخواست خدمات زیر را حتما با درج عنوان خدمات و مشخصات تماس تکمیل و ارسال نمایند: