مرکز اطلاعات تخصصی گسترش پهنه های پیاده و محدود بر خودرو
ایجاد تحولات پایدار خیابان‌ها برای مبارزه با کرونا
نویسنده: نویسنده وبسایت پارادیس
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۱۶ تیر ,۱۳۹۹ ,۱۶:۰۵:۰۹

از آنجا که شیوع ویروس کرونا تحرک را در سراسر جهان مختل می کند، تعداد بیشتری از شهرها برای افزایش فضای پیاده روی و دوچرخه‌سواری، خیابان های خود را متحول کرده و استفاده از ماشین را در طول و بعد از همه گیری کاهش می‌دهند. این تغییرات به گونه ای طراحی شده است که به مردم کمک می‌کند تا ضمن حفظ فاصله‌گذاری اجتماعی دور هم جمع شوند، همچنین می‌توانند به شهرها کمک کنند تا به آینده ای مقاوم‌تر، پیوسته‌تر و پاک‌تر دست یابند.
این یک موقعیت خوب برای مردم، شهرها و کره زمین است. علاوه بر اولویت دادن به عابر پیاده به جای اتومبیل در فضای عمومی و افزایش ایمنی برای پیاده روی و دوچرخه سواری، این تحولات خیابان‌ها می‌تواند مزایای گسترده‌تری برای تغییرات آب و هوایی، بهداشت عمومی و اقتصاد محلی به همراه آورد.
پس از سالها تلاش در ساخت و ساز، لحظه فعلی ممکن است برای مفهوم “خیابان های کامل” نقطه عطفی را نشان دهد و برای دیگر راه‌حل‌های بالقوه تحول آمیز شهری که در تلاش برای تبدیل شدن به جریان اصلی هستند، می‌توان از موج جدید شهرهایی که به دنبال اتخاذ رویکردهایی برای توسعه بازطراحی خیابان‌های خود هستند؛ بسیار آموخت.
اما همه‌ بازطراحی‌های خیابان‌ها در طولانی مدت موفقیت آمیز نیستند. ما بر اساس تجربه گسترده خود در زمینه‌ آزمایش و اجرای مداخلات در خیابان‌های کامل در بیش از بیست شهر برزیل، به آموخته‌هایمان در مورد چگونگی ایجاد تغییرات تأثیرگذار و پایدار فکر می‌کنیم. این تجربیات می‌تواند به شهرهایی که در پی اجرای راه‌حل‌های مشابه در پاسخ به ویروس کرونا و همچنین دیگر پروژه‌های توسعه‌ شهری هستند، کمک کند.

 

برای تأثیرات بزرگ از قدم‌های کوچک شروع کنید.

تغییرات کوچک، سریع و مقرون به صرفه در طراحی خیابان می‌تواند تأثیرات بزرگی را ایجاد کند. چنین “شهرسازی تاکتیکی” که می‌تواند به سادگی نقاشی مناطق جدید عابر پیاده، نصب مبلمان خیابانی کم هزینه یا ایجاد پارکینگ باشد، می‌تواند به عنوان یک محرک برای تغییرات گسترده‌تر عمل کند. مشارکت جامعه – به ویژه با کسانی که در خیابان زندگی می‌کنند، کار می‌کنند یا از خیابان استفاده می‌کنند – این امکان را به مردم می‌دهد تا قبل از اجرای تغییرات دائمی، طرح جدید را تجربه کنند، در مورد مزایا بیاموزند و غالباً از ایجاد تغییرات بعدی به خوبی حمایت کنند.
این راهبرد برای اجرای پروژه‌های خیابان‌های کامل در سراسر برزیل اثبات شده است. پروژه‌ها سریع‌تر اجرا می‌شوند زیرا تغییرات لزوماً در ابتدا دائمی نبودند و می‌توانند معکوس شوند. داده‌های جمع‌آوری شده در دوره آزمایشی، اغلب دستاوردهای محسوسی را نشان داده و به پروژه های آزمایشی بیشتری برای تبدیل به تغییرات دائمی کمک کرده است. همچنین موفقیت‌های سریع مقامات شهری را تشویق کرد تا پروژه‌های مشابه را در مناطق دیگر شهر امتحان کنند و حتی دامنه تغییرات را نیز برای تأثیر بیشتر افزایش دهند.
هنگامی که شهرسازی تاکتیکی به روشی اجرا شود که پاسخگوی نگرانی‌های جامعه باشد و برنامه‌ای برای آینده داشته باشد – صرفاً می‌تواند یک برنامه ابقاء برای مداخله‌ کوچک یا زیرساخت‌های دائمی‌تر باشد – می‌تواند با کسب اعتماد مردم، ایجاد فضای یادگیری و تهییج تصمیم‌گیرندگان و کاربران با کسب دستاوردهای سریع؛ اتحاد قدرتمندی از تحولات مثبت شهری ایجاد کند.

 

از طریق ائتلاف های شهری پشتیبانی ایجاد کنید.

از آنجا که شهرها با لیست فزاینده‌ای از چالش‌ها روبرو هستند، این مسئله از همیشه مهم‌تر است که آن‌ها تجربیات خود را به اشتراک می‌گذارند و می‌توانند ببینند که کدام راه‌حل در شهرهای دیگر جوابگو بوده است. موسسه منابع جهانی در برزیل، به همراه جبهه ملی شهرداران، شبکه‌ای از شهرها را ایجاد کردند که برای اجرای خیابان‌های کامل سراسر کشور کار می‌کنند. به کمک چنین ائتلاف‌هایی، تعداد اولیه شهرهایی که مشغول اجرای پروژه‌های خیابان‌های کامل در کشور هستند؛ از ۱۰ مورد در سال ۲۰۱۷، به ۲۱ مورد رسیده است.
چنین شبکه‌هایی به برنامه‌ریزان شهری اجازه می‌دهد چالش‌ها و آموخته‌هایشان را تبادل کنند و به یکدیگر کمک کنند تا مشکلات محلی را برطرف کرده و پروژه‌های بهتری را ارائه دهند. آن‌ها به عنوان یک گروه، مانند تیمی که بر یک چشم انداز مشترک جهت بهبود خیابان‌ها برای ساکنان متمرکز است، با ترغیب یکدیگر به سرعت در حال تکمیل پروژه‌ها هستند.
موفقیت ائتلاف‌ها بسیار وابسته به دو جنبه است. اول، یک ساختار حاکمیتی خوب که امکان ایجاد ارتباط ساده بین شهرهای شرکت کننده و سازمانی را فراهم می‌کند که هماهنگ کننده آن‌ها باشد. تنظیم جلسات آنلاین مکرر، ایجاد یک بستر دسترسی آسان برای به اشتراک گذاشتن تجربیات مانند گروه واتس اپ و میزبانی جلسات حضوری یک یا دو بار در سال برای ارتباطات عمیق‌تر به افراد کمک می‌کند تا احساس ارتباط و انگیزه کنند. اعتماد سازی برای ایجاد جریان بی وقفه فعالیت اعضا و دستیابی به نتایج ملموس ضروری است.
دوم، مهم است که شبکه را درگیر نگه دارید. راه اندازی کارهای کوچک مانند توسعه پروژه‌های آزمایشی یا ارائه شیوه‌های خوب در یک وبینار، رقابت سالم را در بین شهرها ایجاد می‌کند. همچنین اشتراک دستاوردها با مردم به ایجاد حلقه‌های بازخورد مثبت کمک می‌کند.

 

 ایجاد تقاطع های ایمن تر برای عابران پیاده در خیابان شلوغ “جوآ آلفردو” در برزیل

 

برای لحظه‌های تغییر آماده باشید، اما به جزئیات نیز توجه کنید.

سرخوردگی متداول در بین مسئولان شهری، در شرایطی است که پروژه‌های خوب برای سال ها متوقف می‌شوند زیرا تمایلی برای به چالش کشیدن وضع موجود یا ورود دولت جدید به دفتر وجود ندارد و پروژه‌های موجود به نفع اولویت‌های مختلف سیاسی متوقف می‌شوند. فارغ از دستورجلسه‌های این یا آن شهردار، شهرسازی تاکتیکی و شبکه‌های شهری هر دو با کاهش موانع شروع یک پروژه و توسعه‌ ساختار برای ایجاد تغییرات، به کوتاه کردن جریان این محرک در برزیل کمک کرده‌اند.
اختلالات خارجی همچنین می‌توانند محرکی برای ایجاد نوعی تغییر باشند، چرا که لحظاتی را به وجود می‌آورند که به یک مرتبه سبب جست‌وجو برای راه‌حل‌های جدید می‌شوند، نه آنکه مسئله را پشت گوش نهند. درحالیکه شرایط قرنطینه قوانین جدیدی برای تردد و زندگی در شهرها معرفی می‌کند، کووید ۱۹ نحوه‌ی عملکرد شهرها را به طرز چشمگیری تغییر داده است. با تغییر الگوهای حرکت در شهر، فواید خیابان های کامل و طراحی های تاکتیکی واضح تر از همیشه است، تعداد کمتری اتومبیل در خیابان‌ها وجود دارد و فضای بیشتری برای حمل‌و‌نقل غیر موتوری لازم است. تصمیم گیرندگان در میلان، پاریس، سیاتل و شهرهای دیگر این موضوع را تشخیص داده و از پاسخ های کووید ۱۹ برای حرکت بیشتر به سوی طراحی شهری پیاده‌مدار و دوچرخه‌مدار استفاده می‌کنند. تغییرات نه تنها به منظور بهبود استفاده از فضای عمومی، بلکه همچنین به دلیل پتانسیل پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری برای کمک به شهر پایدار و قابل سکونت اعمال می‌شود – به طور خلاصه، به دلیل پتانسیل تغییرپذیر آنها.
اگرچه تحولات خیابان‌ها می‌تواند به سرعت انجام شود، اما هنوز هم نیاز به طراحی باکیفیت و تلفیقی دارند تا با گذشت زمان موفق شوند. به عنوان مثال، در مناطق با سرعت بالاتر، تنها استفاده از موانع سبک برای جداسازی دوچرخه سواران یا عابران پیاده از خودروها می‌تواند افراد را در معرض خطر جدی قرار دهد. در این موارد، انجام راهکارهای کاهش سرعت در کنار تحولات خیابان یک ضرورت است، و همچنین لازم است علائم واضحی درنظر گرفته شود تا همه کاربران از جمله رانندگان، تحولات جدید خیابان را درک کنند. طراحی تقاطع‌های ایمن که پویایی مسیر جدید را در بر می‌گیرد و خطوط پیاده و دوچرخه‌سواری موجود را به هر زیرساخت جدید وصل می‌کند نیز از عناصر اصلی برای اطمینان از تغییر در شبکه تحرک شهری گسترده‌تر است. این جزئیات ممکن است نیاز به زمان بیشتری برای رسیدن به هدف داشته باشند، اما به اطمینان از موفقیت و پایداری یک پروژه کمک می‌کنند.

 

مداخله خیابان “جوا آلفردو” شامل گسترش پیاده روهای رنگی و موانع برای بهبود ایمنی برای دوچرخه سواران می‌باشد. عکس دانیل هانتر / موسسه منابع جهانی برزیل

 

ما در دوره‌ای زندگی می‌کنیم که ممکن است منجر به تحولات متعدد شهری شود. افراد برای مدتی مسافرت، کار و زندگی متفاوت خواهند داشت. اختصاص بیشتر فضای عمومی برای پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری به جای عبور اتومبیل، از چند طریق به شهرها سود می‌بخشد. شهرهای متراکم‌تر و متصل تر؛ شهرهایی سالم‌تر، پایدارتر و پربازده‌تر هستند و به طور بالقوه تا سال ۲۰۵۰ به میزان ۲۴ تریلیون دلار سود خالص دارند. اما این‌ها شهرهایی هستند که می‌توانند با بیشترین سرعت سازگار شوند و قادر به حمایت از تحولاتی هستند که بیشترین بهره را از این تغییرات می‌برد.

 

 

منبع: سایت www.thecityfix.com
ترجمه شده توسط گروه نویسندگان پارادیس (پریسا ضیابری)