مرکز اطلاعات تخصصی گسترش پهنه های پیاده و محدود بر خودرو
پیاده‌مداری و دوچرخه‌سواری: راهکار لندن در پساکرونا
نویسنده: نویسنده وبسایت پارادیس
تاریخ انتشار: شنبه, ۲ خرداد ,۱۳۹۹ ,۱۱:۲۳:۳۸

تحول در خیابان های لندن به سرعت دنبال می شود و فضای لازم را به خطوط دوچرخه سواری جدید و پیاده روهای وسیع تر می دهد تا فاصله‌گذاری اجتماعی را امکان پذیر کند.

مکان های شاخص شهری جهت کاهش فشار بر سیستم‌های حمل و نقل عمومی، از مسیرهای موقت دوچرخه و فضای بیشتر برای پیاده روی بهره مند می‌شوند.

سفرهای پاک ، سبز و پایدار در مرکز برنامه‌ی بازیابی لندن قرار می‌گیرند.

پس از قرنطینه، دوچرخه سواری می‌تواند به میزان ده برابر و پیاده روی به میزان پنج برابر افزایش پیدا کند.

مرکز حمل و نقل برای لندن¹ و صدیق خان ، شهردار لندن ، در حال آماده سازی برای گسترش سریع زیرساخت های اختصاص داده شده به دوچرخه سواری و پیاده روی در پایتخت ، برای کاهش فشار بر سایر سیستم های حمل و نقل و کمک به ایجاد فاصله‌گذاری اجتماعی پس از شیوع ویروس کرونا هستند.

با توجه به الگوی اولیه “حمل و نقل برای لندن” ، این برنامه ها به سرعت با توجه به افزایش ده برابری تردد دوچرخه و افزایش پنج برابری تعداد عابران پیاده درنظر گرفته شده اند؛ برنامه‌ای که نخست وزیر بوریس جانسون آن را “دوره طلایی جدید برای دوچرخه سواری” می‌نامد.
خطوط جدید دوچرخه و پیاده‌روهای عریض تر به منظور تطبیق با میزان تقاضا ، و ترغیب استفاده از سیستم‌های حمل و نقل فعال ، طی هفته های آتی به سرعت ایجاد می شوند. همچنین این برنامه ها در ارتباط با سیاستی قرار می‌گیرد که سفرهای پاک ، سبز و پایدار را در کانون بازیابی لندن قرار دهد.
با وجود ظرفیت حمل و نقل عمومی لندن که به طور بالقوه در یک پنجم از شرایط پیش از بحران در حال گردش است ، میلیون ها سفر در روز باید از راه های دیگر انجام شود. اگر مردم فقط بخشی از این سفرها را به سمت استفاده از اتومبیل سوق دهند ، لندن با خطرات ناشی از کاهش کیفیت هوا و افزایش خطرات جاده‌ای مواجه می‌شود.

برای جلوگیری از وقوع این اتفاق ، “حمل و نقل برای لندن” با یک تغییر استراتژیک جدید ، به سرعت خیابانهای لندن را برای پاسخگویی به تقاضای بی سابقه برای پیاده روی و دوچرخه سواری مهیا می‌کند. ساخت سریع شبکه دوچرخه سواری ، با استفاده از مصالح موقتی ، مسیرهای جدیدی را با هدف کاهش ازدحام در خطوط زیرزمینی و قطار و مسیرهای پرتردد اتوبوس در بر می گیرد.

بوریس جانسون گفت: “بخش مهمی از موفقیت ما در دستیابی به حمل و نقل ایمن ، اجرای یک مسیر سرویس دهنده‌ی بزرگتر و گسترده تر است تا مردم بتوانند فاصله اجتماعی را رعایت کنند.”

وی گفت: “باید برای کمک به افرادی که به دلیل فاصله‌گذاری اجتماعی نمی توانند از حمل و نقل عمومی استفاده کنند ، تخفیف در نظر گرفته شود. و برنامه ریزی زیادی انجام خواهد شد تا به افراد کمک کند تا با روشی به غیر از حمل و نقل عمومی ، به سر کار بیایند. امیدوارم این یک دوره طلایی جدید برای دوچرخه سواری باشد. ”

 

خیابان استون لندن پیش از قرنطینه

 

خیابان استون یکی از اولین راه‌های اصلی است که از خطوط دوچرخه موقتی بهره می برد. طبق برنامه‌ی در دست مطالعه ، پارک لین نیز می تواند از این جریان پیروی کند. در همین حال ، بسیاری از پیاده‌راه‌های پایتخت در حال حاضر گسترش یافته اند تا با کمک به فاصله‌گذاری اجتماعی به این جریان بپیوندند. این طرح های موقتی توسط “حمل و نقل برای لندن” بررسی می شوند و می توانند تبدیل به طرح‌های دائمی شوند.

صدیق خان ، شهردار لندن ، می گوید: “ظرفیت حمل و نقل عمومی ما به دلیل چالش های بزرگی که درمورد فاصله‌گذاری اجتماعی با آنها روبرو هستیم ، به طور چشمگیری کاهش می یابد. هرکسی که می تواند از خانه کار کند باید برای مدتی در آینده این کار را انجام دهد. اقدامات اضطراری مندرج در برنامه استراتژیک لندن ، با استفاده از تسریع در ایجاد تغییرات در خیابان‌های شهر، به کسانی که مجبور هستند برای کار در سطح شهر تردد کنند؛ کمک می‌کند. بسیاری از شهروندان لندن، لذت پیاده روی و دوچرخه سواری را در طول دوران قرنطینه دوباره کشف کرده اند و با گسترش سریع و ارزان پیاده‌روها، ایجاد خطوط دوچرخه موقت و بسته شدن جاده ها بر روی جریان ترافیک ، ما به میلیون ها نفر دیگر این امکان را می دهیم تا شیوه ی ترددشان در شهر را تغییر دهند.”

“من از دولت می خواهم که با ما همکاری کنند تا شهروندان لندن بتوانند به سمت سیستم‌های حمل و نقل‌ پاک‌تر و پایدار تر بروند، و فشارها را بر قسمت‌های دیگر شبکه حمل و نقل ما کاهش دهند. ”

گرت پاول ، مدیر عامل حمل و نقل سطحی در “حمل و نقل برای لندن” ، می افزاید: “همانطور که مردم تصمیم می گیرند که پیاده روی و دوچرخه سواری خود را هم برای ترددهای ضروری در سطح شهر و هم برای ورزش در طول دوران قرنطینه انجام دهند ، بسیار مهم است که بتوانند با خیال راحت و با حفظ فاصله‌گذاری اجتماعی این کار را انجام دهند. برنامه‌ی فراهم کردن فضای بیشتر برای پیاده روی و دوچرخه سواری از این امر پشتیبانی خواهد کرد و نقش تعیین کننده‌ای در چالش حفظ فاصله‌گذاری اجتماعی خواهد داشت. ”

استفن ادواردز ، مدیر سیاست و ارتباطات خیابان‌های قابل زیست ، می گوید: “پیاده‌روهای عریض‌تر و محلات کم ترافیک بدون شک به مردم کمک می کند تا در هنگام سفرهای روزمره به خصوص در حین شیوع ویروس کرونا، ایمنی بیشتری داشته باشند. با توجه به تعداد زیادی از شهروندان لندن که به عنوان بخشی از ورزش روزانه و سفرهای محلی خود پیاده‌روی می‌کنند؛ این بیماری همه‌گیر اهمیت پیاده روی در زندگی ما را نمایان کرده است. در جایی که پیاده‌رو‌های لندن برای رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی مناسب نیست ، بسیار مهم است که اطمینان حاصل شود مردم مجبور نخواهند شد در این مسیر حرکت کنند. پیاده روی و دوچرخه سواری نقش بسیار مهمی در کاهش فشار بر روی حمل‌ونقل عمومی در زمان خروج از قرنطینه ایفا می‌کنند. بنابراین خبر بسیار خوبی است که “حمل و نقل برای لندن” به دنبال آن است که عابران پیاده و افراد دوچرخه سوار بتوانند با خیال راحت در سطح شهر تردد کنند.”

دکتر آشوک سینا ، مدیرعامل کمپین دوچرخه سواری لندن ، گفت: “با کم شدن محدودیت تردد ، لندن باید دوباره حرکت کند ، اما به روشی که فاصله‌گذاری اجتماعی را حفظ کند. تنها راه برای انجام این کار به طور مؤثر – در عین حال جلوگیری از بازگشت فاجعه آمیز به هوای آلوده ، انتشار بالای کربن و خیابان های مسدود شده از ترافیک – راحت تر و ایمن تر کردن پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری برای میلیون ها نفر است. تعداد زیادی از شهروندان لندن قبلاً برای سفرهای ضروری و ورزش در طی دوران قرنطینه، دوچرخه سواری کرده اند. بنابراین تقاضا در این امر است ، و این برنامه استراتژیک جدید شهر می تواند و باید آغازگر تحول دائمی به سمت یک شهر سبزتر ، سالم تر و مقاوم تر باشد. ”

بنابراین اقدامات جدید بر اساس برنامه‌ی “حمل و نقل برای لندن” که تحول خیابان‌های سراسر لندن را به عنوان بخشی از برنامه‌ی خیابان‌های سالم دیده است، پیش خواهد رفت. میزان فضای محافظت شده برای دوچرخه سواری در لندن در طی چهار سال گذشته سه برابر شده است ، همچنین اجرای پروژه های بزرگی در سراسر پایتخت در افزایش میزان فضای موجود برای افراد پیاده موثر بوده است. در حال حاضر، ۱۶۰ کیلومتر مسیر ویژه‌ی دوچرخه‌سواری در سراسر لندن وجود دارد.

 


۱. TfL (Transport for London)

 

منبع: سایت traffictechnologytoday.com و london.gov.uk
ترجمه شده توسط گروه نویسندگان پارادیس (پریسا ضیابری)